Відповідь
Потрібно зазначати режим та графік роботи. У заяві працівник має конкретизувати режим роботи, коли йдеться про встановлення:
- неповного робочого дня — години початку й закінчення роботи;
- неповного робочого тижня — дні тижня, у які працюватиме кандидат;
- комбінацію обох видів — дні й години роботи.
Працівник має знати, коли йому виходити на роботу, а роботодавець — обліковувати робочий час працівника відповідно до умов укладеного трудового договору.
Отже, і у заяві, і в наказі конкретизуйте графік роботи. Вказувати «4 години щодня» — неправомірно.
Як ввести неповний робочий час на прохання працівника чи кандидата на роботу через його особисті обставини? А як з ініціативи роботодавця? Коли про неповний робочий час просить працівник, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною, що робити кадровику?
Скачайте зразок наказу на звільнення за угодою сторін, розроблений відповідно до національного стандарту ДСТУ 4163:2020
Робота з наказами, особливості їх опрацювання, формування у справи, зберігання залежить від того, до якого виду належить наказ. Про всі тонкощі читайте у статті.
Щорічний медичний огляд працівників є важливою частиною забезпечення безпеки на робочому місці та дотримання вимог трудового законодавства. Медогляд дозволяє виявити потенційні проблеми зі здоров’ям у працівників, що можуть вплинути на їх працездатність або безпеку на роботі, а також захистити здоров’я колег. Усе про медичний огляд працівників та наказ про направлення працівників на медогляд — у статті.
За мирних часів неповний робочий час з ініціативи роботодавця встановлюйте у спосіб зміни істотних умов праці та попереджайте працівника письмово щонайпізніше за два місяці. В умовах воєнного стану не потрібно повідомляти працівника за два місяці про таке запровадження. Однак в обох випадках необхідно видати наказ про встановлення неповного робочого часу на підприємстві або конкретному працівнику
Наказ про оплачувану відпустку видавайте мінімум за чотири календарних дні до початку відпустки, а про відпустку без збереження зарплати — щонайпізніше за день до її початку