Відрядження для власника підприємства

5159
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри

Запитання

Власник підприємства не є його працівником. Чи можна при цьому відправити власника у відрядження?

Відповідь

КЗпП не тлумачить поняття «відрядження». Загальноприйняте визначення ґрунтується на терміні, вміщеному в пункті 1 розділу 1 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженій наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59: 

Службове відрядження — поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем постійної роботи, за наявності документів, що підтверджують зв’язок відрядження з основною діяльністю підприємства. 

У відрядження можна направити лише працівника. Гарантії та компенсації під час службових відряджень передбачає стаття 121 КЗпП. 

Як оформити відрядження працівника: вісім кроків

КЗпП регулює трудові відносини саме з працівниками (ч. 1 ст. 1 КЗпП).

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Як оформити відстрочку працівникам підприємства: алгоритм і судова практика», який відбудеться 11 липня. Спікер — адвокат, сертифікований експерт із військового обліку Леся Лавренюк

Щоб отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Журнал реєстрації відряджень працівників

Раніше після ознайомлення працівника, якого направляють у відрядження, з наказом про відрядження кадровик вносив про це інформацію в Журнал реєстрації відряджень.
18478

Наказ про скасування відрядження

Якщо напередодні відрядження працівник, наприклад захворів, а вам необхідно підготувати наказ про скасування відрядження, скористайтеся експертним зразком. Документ оформлений за вимогами нацстандарту ДСТУ 4163:2020.
19145

Бланк посвідчення про відрядження: хто може не заповнювати

Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, передбачає, що працівників направляють у відрядження на підставі наказу керівника установи або його заступника. У наказі про відрядження зазначають пункт призначення, найменування підприємства, в яке відряджено працівника, строк та мета відрядження.
128966