Відповідь
Під час воєнного стану вагітна з-за кордону може дистанційно оформити е-лікарняний в Україні засобами електронної комунікації.
Е-лікарняний з вагітності та пологів формується автоматично на підставі медвисновку, що вносить лікуючий лікар до електронної системи охорони здоров’я. Медвисновок категорії «Вагітність та пологи» формується на період, який включає 70 к. дн. до пологів та 56 к. дн. після пологів (якщо народилися двоє і більше дітей та якщо ускладнені пологи — 70 к. дн.).
Медвисновок категорії «Вагітність та пологи» формується у 30 тижнів вагітності.
Під час воєнного стану та протягом трьох місяців з дня, як його припинять або скасують, МОЗ дозволило лікарям формувати медичний висновок без особистого прийому вагітної).
Працівниця засобами електронних комунікацій зв’язується з лікарем, який веде її вагітність, та висловлює бажання отримати лікарняний з вагітності та пологів.
Як отримати лікарняний по вагітності, якщо лікар не виходить на зв'язок
Вихід працівниці на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформлювати наказом роботодавця необов’язково, але іноді доцільно.
Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
Заява про вихід з декретної відпустки — це офіційний документ, який працівниця подає роботодавцю для переривання декретної відпустки та повернення на роботу. Що має містити зразок заяви про вихід з декретної відпустки? Коли та ким подається зразок заяви про вихід з декретної відпустки достроково? Де знайти зразок заяви про переривання відпустки для догляду за дитиною? Відповіді на ці питання та зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки — у статті.
Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає можливість оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Про вихід на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка або особа, яка фактично доглядала дитину, повідомляє роботодавцю, зокрема у вигляді заяви про переривання декретної відпустки