Відповідь
Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ч. 1 ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або іншого родича, який фактично доглядатиме за дитиною, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом власника або уповноваженого ним органу (ч. 1 ст. 181 Кодексу законів про працю України ). Безумовно, працівниця також має подати свідоцтво про народження дитини установленого в Україні зразка або легалізованого в установленому порядку.
Увага!
Залежно від укладеного Україною договору, держави можна умовно поділити на три групи:
- країни, документи яких достатньо перекласти українською та засвідчити у нотаріуса правильність фотокопії і правильність перекладу українською;
- країни, документи яких потрібно апостилізувати;
- країни, документи яких повинні пройти повну консульську легалізацію.
Для отримання державної допомоги при народженні дитини жінки, які мають зареєстроване місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (абз. 4 п. 11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751).
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається матері або батьку дитини, або особам, які фактично доглядатимуть за дитиною, за їх заявою
Декретна відпустка до 3 років — право як матері, так і батька дитини. Чи відрізняється відпустка по догляду за дитиною до 3 років батькові від тої, що може надаватися матері дитини? Відповідь на це питання та алгоритм, за яким відпустка по догляду за дитиною до 3-х років на вашому підприємстві буде оформлена правильнота швидко — у статті.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами у практиці кадровика вимагає особливо ретельної підготовки документів. З усіх важливих питань стосовно оформлення декрету консультуємо у цьому матеріалі.
Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
До кадровиків звернулась працівниця, яка щойно приступила до роботи після відпустки по догляду за дитиною, з проханням роз’яснити скільки невикористаних днів щорічної відпустки у неї залишилося до «декрету» і чому саме стільки? Щоб відповісти на ці запитання кадровик має знати, які саме періоди зараховують до стажу роботи, що дає право на отримання щорічної відпустки, та правильно розрахувати кількість днів невикористаної відпустки.