Чи можна виправляти табель, якщо замість лікарняного протабелювали робочий час

55
Автор
керівник експертної групи «Експертус Кадри» Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Наскільки правомірно коригувати табель, якщо працівник був на лікарняному і не повідомив про це роботодавця, продовжуючи отримувати зарплату?

Відповідь

Роботодавець зобов’язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи згідно із ч. 1 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР. 

Якщо працівник під час лікарняного не працював, а роботодавець табелював ці дні як робочі й нарахував зарплату, він порушив законодавство про працю. Тоді під час коригування табелю потрібно зафіксувати факт порушення законодавства. Однак підстави утримати з працівника нараховану зарплату можливі тільки у випадках, що передбачає законодавство у ч. 1 ст. 127 КЗпП. 

Роботодавець має право відрахувати кошти із зарплати працівника, щоб повернути суми, надміру виплачені через лічильні помилки. До лічильних помилок не належить виплата зарплати у зв’язку з помилкою в табелі. 

Як працівник може повернути помилково виплачені кошти

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
42477

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
16381

Бланк табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
68092

Внутрішнє сумісництво: наказ, особова картка, облік робочого часу

З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
85427