Відпустка працівника — внутрішнього сумісника дошкільного закладу

1489

Запитання

Відповідь

Кожному працівникові надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який починається для працівника з дня укладення трудового договору. Це визначено частиною першою статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Проте є деякі категорії працівників, яким надається триваліша відпустка. Зокрема, до таких належать педпрацівники, у яких щорічна основна відпустка становить 56 календарних днів та надається у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядком надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346 визначено, що вихователям дошкільних навчальних закладів щорічна основна відпустка надається тривалістю 42 календарних днів.

Частиною четвертою статті 30 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III відпустка помічника вихователя визначена тривалістю 28 календарних днів.

Частиною першою статті 6 Закону про відпустки визначено щорічну основну відпустку для машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) тривалістю 24 календарних днів.

Якщо працівник одночасно виконує обов’язки за декількома посадами, то відпустка надається тієї тривалості, що передбачена для кожної із посад. Але загальна тривалість відпустки не має збільшуватися, об’єднуючи відпуску за кожної із займаних посад.

Серед посад вихователя, помічника вихователя та машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) найкоротшою є відпустка машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни), яка становить 24 календарних днів. Отже, після її закінчення працівник має приступити до виконання обов’язків машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) і продовжувати перебувати у відпустці за посадами помічника вихователя і вихователя, тобто роботу за цими обома посадами не виконувати. Після закінчення відпустки помічника вихователя тривалістю 28 календарних днів працівник має також приступити до роботи за посадою помічника вихователя і продовжувати перебувати у щорічній відпустці за посадою вихователя, тобто роботу за посадою вихователя він не повинен виконувати.

За бажанням працівника можна використати щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні за посадою машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) та отримати компенсацію за 4 календарних дні невикористаної відпустки за посадою помічника вихователя та за 18 календарних днів — за посадою вихователя.

Також за бажанням працівника та за наявності виробничої можливості працівник, на час перебування у відпустці за посадою вихователя тривалістю 42 календарних дні може взяти відпустку без збереження заробітної плати на 18 календарних днів за посадою машиніста із прання та ремонту спецодягу (білизни) та на 14 календарних днів за посадою помічника вихователя.

Оплата за дні відпустки за кожною із цих посад здійснюється, виходячи із нарахованої за 12 місяців, що передують місяцю надання відпустки, заробітної плати за цими посадами.

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки здійснюється на загальних підставах відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 № 100.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
520939

Тривалість щорічної основної відпустки після відпустки для догляду за дитиною

До кадровиків звернулась працівниця, яка щойно приступила до роботи після відпустки по догляду за дитиною, з проханням роз’яснити скільки невикористаних днів щорічної відпустки у неї залишилося до «декрету» і чому саме стільки? Щоб відповісти на ці запитання кадровик має знати, які саме періоди зараховують до стажу роботи, що дає право на отримання щорічної відпустки, та правильно розрахувати кількість днів невикористаної відпустки.
72129

Щорічна відпустка у перший рік роботи

Для тих працівників, які тільки починають трудовий шлях та й для інших новопризначених робітників нерідко актуальним є питання — перша відпустка через скільки місяців? Про нюанси отримання щорічної відпустки у перший рік роботи та про її тривалість читайте у статті.
13721

Наперед використана відпустка: чи стягувати кошти при звільненні

Щорічна основна відпустка — право кожного працівника. Але за використаною наперед відпусткою може слідувати звільнення. Про те, коли можна йти у відпустку та які нюанси тягне за собою надання відпустки наперед, читайте у статті.
27478