Чи зобов’язаний працівник повідомляти про відкриття лікарняного?

17200

Запитання

Чи повинен працівник попереджати роботодавця про відкриття «лікарняного»? В який термін та яким чином?

Відповідь

Нормативними актами такого обов’язку працівника не передбачено, утім, відповідну процедуру доцільно регламентувати в правилах внутрішнього трудового розпорядку. Аргументуймо, чому.

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях (далі — організація) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням роботодавця і виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на основі типових правил (ч. 1 ст. 142 КЗпП).

Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій, затверджені постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1984 № 213 (далі — Типові правила), діють на території України відповідно до постанови Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.1991 № 1545-ХІІ — у частині, що не суперечить Конституції та законам України.

Згідно з частиною другою пункту 14 розділу V Типових правил кожен робітник і службовець до початку роботи зобов’язаний відмітити свій прихід на роботу, а по закінченні робочого дня — вихід із роботи у порядку, встановленому в організації. Адміністрація має організувати облік явки на роботу і виходу з роботи.

Оскільки на сьогодні жодним нормативно-правовим актом не встановлено порядку інформування працівником роботодавця про невихід на роботу, це питання слід врегулювати правилами внутрішнього трудового розпорядку організації.

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи враховується період навчання в страховий стаж для оплати лікарняного

Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
18517

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
54298

Лікарняні у табелі

Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
49199

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
488715

Калькулятор календарних днів у періоді

У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.
6556