Догану оголошено під час тимчасової непрацездатності: як ознайомити працівника?

7520

Запитання

Працівнику оголошено догану за порушення трудової дисципліни (систематичне запізнення на роботу без поважних причин). Дотримано належну процедуру документування стягнення: складено доповідну записку начальника відділу (23.05.2017), взято й оформлено пояснення працівника (від 23.05.2017). Відтак працівник повідомив, що з 26.05.2017 він перебуває на «лікарняному». Як ознайомити працівника з наказом про оголошення догани під час тимчасової непрацездатності?

Відповідь

Згідно зі статтею 148 КЗпП дисциплінарне стягнення застосовується роботодавцем безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не враховуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладено пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Наказ (розпорядження) про застосування дисциплінарного стягнення із зазначенням мотивів його застосування оголошується (повідомляється) працівнику під підпис у триденний строк (п. 31 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку, затверджених постановою Державного комітету СРСР з праці і соціальних питань від 20.07.1984 № 213; далі — Правила № 213).

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на основі типових правил (ч. 1 ст. 142 КЗпП).

Оскільки працівника не було у триденний строк ознайомлено з наказом про притягнення до дисциплінарної відповідальності, порушення цієї норми може призвести до того, що працівник у судовому порядку оскаржить порядок застосування дисциплінарного стягнення.

Аби запобігти такому розвитку подій, пропонуємо на підставі пункту 31 Правил № 213 скасувати наказ про притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності, а у день виходу працівника на роботу — знову видати наказ про оголошення догани.

До місячного строку застосування дисциплінарного стягнення, відлік якого розпочався 23.05.2017, не зараховується період тимчасової непрацездатності працівника.

Не виключено, що після того як працівник приступить до роботи, він відмовиться ознайомлюватися з наказом про оголошення догани, тому ознайомлюйте його з наказом при свідках. У разі відмови працівника зачитайте наказ вголос, про що складіть відповідний акт.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про зняття догани

Догана з працівника знімається автоматично, після закінчення одного року з дня накладення дисциплінарного стягнення. Щоб достроково зняти догану, необхідно видати наказ. Ми підготували для вас зразок наказу про зняття догани.
44010

Догана як вид дисциплінарної відповідальності

Одним із заходів стягнення, що передбачені чинним трудовим законодавством України за порушення трудової дисципліни, є догана. Для того, щоб оголосити догану, слід розуміти її правову природу та особливості застосування. Експерти підготували інформацію щодо поняття догани та правових наслідків її накладення
109779

Проведення службового розслідування у разі порушення працівником трудової дисципліни

Притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності — процедура не з найприємніших. Проте час від часу роботодавцю доводиться розслідувати обставини, за яких працівник вчинив дії, що можуть бути підставою для його притягнення до дисциплінарної відповідальності. Враховуючи, що службове розслідування КЗПП не регулюється, виникають наступні питання: як провести службове розслідування на підприємстві, у яких випадках проводиться службове розслідування, як скласти акт службового розслідування? Відповіді ви знайдете у статті
50914

Оголошено догану працівникам: застосовуємо та документуємо правильно

Справедливе та правомірне застосування дисциплінарного стягнення вимагає знання відповіді на п’ять ключових запитань: хто, за що, кого, як і в який строк може «покарати». Стаття містить інформацію як правильно оголосити догану працівнику, враховуючи усі важливі питання
88836

Наказ про оголошення догани

Ви вже склали акт щодо пояснень працівника. Тепер можете оголосити догану. Зробіть це у наказі. Зразок такого наказу за вимогами нового стандарту підготували для вас експерти Експертус Кадри
37649