Неповний робочий час на період переддипломної практики

533

Запитання

Чи можна встановити працівнику неповний робочий час на період переддипломної практики, оскільки навчальний відпустка для цього не передбачена?

Відповідь

Неповний робочий час за угодою між працівником і роботодавцем може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом (ст. 56 КЗпП).

Неповний робочий час може встановлюватися шляхом:

  • зменшення тривалості щоденної роботи (наприклад, по 4 години щодня);
  • зменшення кількості днів роботи протягом тижня (наприклад, 3 дні по 8 годин);
  • одночасного зменшення кількості годин роботи упродовж дня і кількості робочих днів протягом тижня (наприклад, 2 дні на тиждень по 5 годин).

Ініціювати встановлення неповного робочого часу може як працівник, так і власник або уповноважений ним орган. Якщо бажання працювати у режимі неповного робочого часу виявив працівник, який вже працює в організації, то він повинен написати заяву, в якій слід зазначити, який саме режим роботи його влаштовує та підставу для зміни режиму роботи (на час проходження переддипломної практики). Остаточно це питання вирішує роботодавець, рішення якого оформлюється відповідним наказом. Оплата праці буде проводитися пропорційно відпрацьованому часу.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
140964

Графік роботи працівників

Графік роботи працівників, зразок якого підприємство визначає самостійно, визначає години і дні, коли працівники повинні виконувати свої обов’язки. Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
138480

Поняття робочого часу та його види

Робочий час — це період в часі, протягом якого працівник зобов’язаний виконувати трудові обов’язки. Детально про поняття робочого часу та його види — у статті.
10994