Перебуваючи у щорічні відпустці, працівник подав заяву про звільнення за угодою сторін раніше ніж закінчується відпустка. Чи можна звільнити такого працівника у строк, про який він просить?
Відповідь
Якщо працівник перебуває у щорічній відпустці і подає заяву про звільнення за угодою сторін, таке звільнення можливе у день, який погоджено працівником і роботодавцем.
Зверніть увагу, якщо останній день роботи настає до закінчення відпустки і вона перерветься, розрахунок залишку днів невикористаної відпустки слід провести з урахуванням днів, які вже були надані працівникові й оплачені.
У наказі про звільнення обов’язково зазначають строк та підставу припинення трудових відносин, вказують кількість невикористаних чи наперед використаних днів щорічної відпустки, які підлягають грошовій компенсації або за які провадиться утримання із заробітної плати
Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.
Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті