Коли встановлювати надбавку за почесне звання

2295

Запитання

За які почесні звання встановлюють надбавки? І коли це слід зробити?

Відповідь

Мінсоцполітики (лист від 26.10.2016 № 1482/13/84-16) нагадує, що умови оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначає КМУ (ст. 8 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

Умови оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери визначені постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Умови та розміри оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій культури затверджені наказом Мінкультури «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18.10.2005 № 745 (далі — Наказ № 745).

Працівникам може встановлюватися надбавка за почесне звання (підп. «б» п. 3 Наказу № 745).

Президент України присвоює почесні звання за особисті заслуги перед Українською державою громадянам, які працюють у відповідній економічній та соціально-культурній сфері, як правило, не менше ніж десять років, мають високі трудові досягнення і професійну майстерність (Указ Президента України «Про почесні звання України» від 29.06.2001 № 476/2001).

Надбавку за почесне звання встановлюють за умови, що діяльність працівника відповідає профілю такого звання. Відповідність почесного звання профілю діяльності працівника на займаній посаді визначає керівник установи, закладу або організації залежно від фактично виконуваних працівником обов’язків та видів робіт.

Надбавку за почесне звання встановлюють з дня присвоєння почесного звання, тобто дати Указу Президента України.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6964

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48001

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24678

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107099

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251415