Оплата за дні, коли працівник проходив медогляд за направленням військкомату

18520

Запитання

Відповідь

Так, оплачується з огляду на середній заробіток.

Якщо працівникові необхідно стати на військовий облік, коли його викликають до військового комісаріату для уточнення військово-облікових даних, час відсутності оплачуємо із середнього заробітку. Така сама норма діє і в разі, якщо військкомат направляє працівника на медичний огляд до лікувально-профілактичного закладу (коли військово-лікарська комісія в самому військовому комісаріаті вважає, що потрібно додаткове обстеження — амбулаторно чи в стаціонарі).

За працівником мають бути збережені посада і середній заробіток, а в табелі обліку використання робочого часу позначимо таку неявку як «ІН».

Нормативна підстава увільнення від роботи на час виклику до військового комісаріату, що її напишемо в наказі, — частина друга статті 21 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» (Закон від 25.03.1992 № 2232-XII).

Отже, працівник має право на збереження середнього заробітку за дні, коли він перебував у військкоматі у зв’язку із уточненням облікових даних та коли проходив медичне обстеження, що підтверджується довідками лікувальних закладів.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
7433

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48121

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
25061

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
108727

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
252128