Невідкладна робота у вихідний день: чи вважатиметься надурочною
Запитання
Відповідь
Робота у вихідні дні законодавством заборонена і допускається тільки у виняткових випадках, передбачених статтею 71 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).
Читайте також:
Якщо залучення працівників до роботи у вихідний день правомірно, така робота за згодою сторін компенсується наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі годинної ставки (ст. 72 , 107 КЗпП). Залежно від того, який вид компенсації вибере працівник, робота у вихідний день може бути надурочною або такою, яка виконувалася в межах місячної норми робочого часу.
Якщо працівник як компенсацію вибрав інший день відпочинку, що надається йому в межах місяця, то робота у вихідний день не є надурочною. У випадку, коли працівника залучено до роботи у вихідний день і він погодився на грошову компенсацію, місячну норму робочого часу буде перебільшено на кількість годин, відпрацьованих у цей день. Тож робота у вихідний день вважатиметься надурочною, гранична норма застосування яких обмежена 120 годинами на рік (ст. 65 КЗпП ).
Аналогічної думки притримується Мінсоцполітики у листі від 09.12.2014 № 922/13/155-14.