Неповний робочий час інваліду: як встановити?

5913

Запитання

Працівнику встановлено інвалідність. В індивідуальній програмі реабілітації вказано про встановлення цьому працівнику режиму неповного робочого часу. В який строк слід перевести цього працівника на режим неповного робочого часу? Та які ще можливі варіанти?

Відповідь

На прохання інваліда роботодавець зобов’язаний встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці (ст. 172 КЗпП).

Неповний робочий час інваліду: як встановити? Дізнайтеся, чи обов’язково у працівника з інвалідністю має бути індивідуальна програма реабілітації, чи достатньо довідки МСЕК

Якщо індивідуальній програмі реабілітації (далі — ІПР) інваліда передбачено встановлення режиму неповного робочого часу та є можливість встановити такий режим на робочому місці, займаному працівником, за його згодою видають наказ про встановлення неповного робочого часу (дня або тижня). Питання щодо встановлення режиму неповного робочого часу слід вирішити негайно, після надання ІПР. Оплату праці у цьому випадку провадять пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ст. 56 КЗпП).

Якщо за цією посадою неможливо встановити режим неповного робочого часу, але на підприємстві є інша підходяща робота, яку може виконувати працівник з інвалідністю, на якій можливо встановити такий режим, роботодавець пропонує йому переведення теж за згодою.

За неможливості встановлення режиму неповного робочого часу на цій або інших посадах, на яких за станом здоров’я працівник може працювати, або у разі відмови працівника від роботи у режимі неповного робочого часу та переведення на запропоновану роботу з таким режимом, його можна звільнити з ініціативи роботодавця на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
34223

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3739

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
15185

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
21232