Двічі переведений працівник: що робити із залишком відпустки

831

Запитання

На підприємство перевели працівника, відповідно — перерахували кошти за невикористану відпустку. Пропрацювавши рік, працівник знову переводиться на інше підприємство. За час роботи використав лише частину «переведеної» відпустки, а 10 днів залишається і 24 к.д. відпустки заробленої за рік. Чи можна усі 34 к. д. невикористаної відпустки «перевести» на інше підприємство?

Відповідь

У разі переведення працівника на інше підприємство, перерахування за його бажанням на рахунок наступного роботодавця компенсації за 34 календарних дні невикористаної щорічної відпустки не суперечить законодавству, а саме — частині 3 статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

Водночас, не доцільно перераховувати компенсацію за усі дні накопиченої невикористаної щорічної відпустки, аби не перекладати «борги» по відпустках на наступне підприємство. Варто запропонувати працівникові, наприклад, виплатити компенсацію за 10 днів відпустки, а за 24 календарних дні — перерахувати на наступне підприємство.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
31408

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
38280

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
118768

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
241866

Види переведення на іншу роботу

Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.
28206