На підприємство перевели працівника, відповідно — перерахували кошти за невикористану відпустку. Пропрацювавши рік, працівник знову переводиться на інше підприємство. За час роботи використав лише частину «переведеної» відпустки, а 10 днів залишається і 24 к.д. відпустки заробленої за рік. Чи можна усі 34 к. д. невикористаної відпустки «перевести» на інше підприємство?
Відповідь
У разі переведення працівника на інше підприємство, перерахування за його бажанням на рахунок наступного роботодавця компенсації за 34 календарних дні невикористаної щорічної відпустки не суперечить законодавству, а саме — частині 3 статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.
Водночас, не доцільно перераховувати компенсацію за усі дні накопиченої невикористаної щорічної відпустки, аби не перекладати «борги» по відпустках на наступне підприємство. Варто запропонувати працівникові, наприклад, виплатити компенсацію за 10 днів відпустки, а за 24 календарних дні — перерахувати на наступне підприємство.
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.