Відповідь
Кодекс законів про працю України (КЗпП) не містить заборони щодо доручення працівнику (за його згодою) виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника в період випробування.
Однак, варто пам’ятати, що випробування встановлюється з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається (ч. 1 ст. 26 КЗпП). Доручення в цей період іншої роботи, не передбаченої трудовим договором, може негативно вплинути на виконання основних посадових обов’язків працівника, а відтак і на результати випробування.
Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
Інколи трапляється, що у перший же робочий день працівник не виходить на роботу. У цьому випадку насамперед визначте причини його відсутності — а раптом він захворів чи трапилося якесь лихо.
Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті