Як діяти, якщо працівник відмовляється отримувати зарплату двічі на місяць

1757

Запитання

Чи може роботодавець встановити у колдоговорі умови про виплату заробітної плати раз на місяць, якщо працівник відмовляється отримувати зарплату двічі на місяць?

Відповідь

Управління Держпраці в Івано-Франківській області нагадало, що зарплату виплачують працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колдоговором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16-ти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюють виплату.

Граничні строки виплати зарплати:

  • не пізніше 22 числа за першу половину поточного місяця;
  • не пізніше 7 числа наступного місяця за другу половину місяця.

Якщо день виплати зарплати збігається з вихідним (святковим, неробочим) днем, зарплату виплачують напередодні.

Розмір зарплати за першу половину місяця визначають у колдоговорі або нормативному акті роботодавця, погодженому з профспілкою, і не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника. В аванс не враховують надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, які виплачують у строки, установлені для виплати зарплати за підсумками місяця.

КЗпП визначає мінімальну кількість виплат зарплати на місяць (не менше двох). Водночас виплачувати зарплату можна хоч кожного тижня.

Держпраці наголошує, що роботодавець зобов’язаний платити зарплату мінімум двічі на місяць незалежно від згоди працівника отримувати зарплату раз на місяць. Заяви працівників з проханням виплачувати зарплату раз на місяць порушують трудове законодавство.

Якщо працівник відмовляється отримувати аванс, роботодавець зобов’язаний нарахувати зарплату та оприбутковувати в касі підприємства. Якщо працівник не отримав зарплату після закінчення трьох робочих днів, скласти відомість депонованих сум, здати неодержану працівником суму в банк та виплатити разом із зарплатою за другу половину місяця.

Якщо зарплату перераховують на зарплатні картки, то роботодавець зобов’язаний перераховувати її працівнику, як мінімум, двічі на місяць у дні, встановлені для виплати зарплати, незалежно від бажання працівника.

За порушення встановлених строків виплати зарплати та інших виплат, передбачених законодавством про працю, працівникам більш ніж за один місяць та виплату їх не в повному обсязі, передбачено штраф у трикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (ст. 265 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6964

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48001

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24678

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107099

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251415