Повний оклад з неповною зайнятістю: чи правомірно

1076

Запитання

Чи мовна встановити суміснику із неповною зайнятістю повний оклад згідно зі штатним розписом?

Відповідь

У разі прийняття працівника на роботу на умовах неповного робочого часу, оплату праці провадять пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ч. 2 ст. 56 КЗпП). Отже, оплачувати суміснику заробітну плату у повному розмірі, встановленому штатним розписом, у цьому випадку неправомірно. Можна рекомендувати внести зміни до штатного розпису та встановити за вказаною посадою інший розмір посадового окладу.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
141036

Графік роботи працівників

Графік роботи працівників, зразок якого підприємство визначає самостійно, визначає години і дні, коли працівники повинні виконувати свої обов’язки. Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
138630

Поняття робочого часу та його види

Робочий час — це період в часі, протягом якого працівник зобов’язаний виконувати трудові обов’язки. Детально про поняття робочого часу та його види — у статті.
10999