Відповідь
Керувати козловими кранами можуть кранівники, які мають 3-й і наступні розряди. Чим вищий розряд робітника за професією кранівника, тим більша вантажопідйомність козлового крану, яким робітник може керувати.
Якщо, з огляду на кваліфікаційні вимоги, вміщені до Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності», затвердженого наказом Мінсоціполітики від 29.12.2004 № 336, робітник має право керувати козловим краном, роботодавець, керуючись частиною 2 статті 32 КЗпП, може перемістити робітника в тій самій організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій самій місцевості, та доручити виконання роботи на козловому крані.
Переміщення не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника.
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.