Трудова книжка при проходженні практики учнем ПТУ: потрібна чи ні?
Запитання
На підприємстві проходить практику учень ПТУ. Чи заводити та заповнювати йому трудову книжку?
Відповідь
Порядок забезпечення робочими місцями учнів для проходження ними виробничого навчання та виробничої практики на виробництві чи у сфері послуг визначено постановою КМУ «Про затвердження Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики» від 07.06.1999 № 992 (далі — Порядок № 992). Проходження виробничої практики оформлюється договором роботодавця з професійно-технічним навчальним закладом та відповідним наказом (про проходження виробничої практики).
Читайте також: Проходження практики на підприємстві: види, умови та звітування
У разі проходження виробничого навчання та практики учнями ПТУ трудові відносини не виникають.
Трудові книжки ведуть:
- на працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації;
- на студентів вищих та учнів ПТНЗ, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, які проходять стажування на підприємстві, в установі, організації (п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58; далі — Інструкція № 58).
До речі, можливість прийняття на роботу на вакантні місця на час практики передбачено лише для студентів ВНЗ (Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затверджене наказом МОН від 08.04.1993 № 93).
На учнів ПТНЗ, які проходять практику, трудові книжки не ведуть. Але запис про проходження практики у трудовій книжці має бути. Дізнайтеся, хто та за яким порядком вносить запис до трудової книжки про проходження практики?