Вимога щодо підписання обхідного листа при звільненні

6784

Запитання

Чи передбачено нормативно-правовим актом необхідність вимагати від працівників підписувати обхідний лист при звільненні?

Відповідь

Кодекс законів про працю не передбачає вказівки працівникам подавати обхідний лист при звільненні. Таку вимогу може містити ПВТР підприємства.

Якщо працівник відмовиться від проходження обхідної процедури або зволікатиме з оформленням обхідного листа (за умови врегулювання цієї процедури у ПВТР) працівника можна притягнути до дисциплінарної відповідальності за порушення трудової дисципліни. У майбутньому це може вплинути, зокрема, на зміст рекомендації з попереднього місця роботи, якщо її захоче отримати новий роботодавець.

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про звільнення в зв’язку з переїздом

Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
16441

Обхідний лист при звільненні працівника: зразок

На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
50888

Звільнення з роботи під час відпустки

Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
65335

Звільнення працівника за невідповідність займаній посаді

Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.
17701