Відповідь
Наказом Держкомстату України від 05.12.2008 № 489 затверджено та введено в дію з 01.01.2009 року типову форму № П-5 «Табель обліку використання робочого часу». Години роботи у вихідні та святкові дні відповідно до форми № П-5 позначають буквеним кодом РВ або цифровим кодом 06, нічні години роботи позначають буквеним кодом РН або цифровим кодом 04.
Підприємство самостійно визначає порядок ведення й оформлення табелів обліку робочого часу шляхом розроблення й затвердження окремого внутрішнього нормативного акта, наприклад: Положення про табельний облік або Положення про облік використання робочого часу.
Вам стане у пригоді: Порядок заповнення табеля обліку використання робочого часу
У положенні про облік використання робочого часу потрібно закріпити порядок проставлення, наприклад, буквеного коду поруч із годинами, відпрацьованими уночі: 6 — РН; роботу у святковий день: 12 — РВ. Наприклад: якщо працівник за змінним графіком у святковий день працював 16 годин (з 8 години ранку до 24 години), з них 2 години уночі (з 22 до 24 години), у табелі обліку робочого часу у цю добу проставляємо: 16 — РВ; з них 2 — РН.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулює стаття 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
Використання робочого часу на підприємствах, в установах, організаціях обліковують за допомогою обліку використання робочого часу щомісячно на всіх працівників.
Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.