Робота у святкові дні у табелі обліку робочого часу

2660

Запитання

Як правильно відобразити у табелі обліку робочого часу роботу у святкові дні працівників зі змінним графіком роботи?

Відповідь

Наказом Держкомстату України від 05.12.2008 № 489 затверджено та введено в дію з 01.01.2009 року типову форму № П-5 «Табель обліку використання робочого часу». Години роботи у вихідні та святкові дні відповідно до форми № П-5 позначають буквеним кодом РВ або цифровим кодом 06, нічні години роботи позначають буквеним кодом РН або цифровим кодом 04.

Підприємство самостійно визначає порядок ведення й оформлення табелів обліку робочого часу шляхом розроблення й затвердження окремого внутрішнього нормативного акта, наприклад: Положення про табельний облік або Положення про облік використання робочого часу.

Робота у святкові дні у табелі обліку робочого часу Вам стане у пригоді: Порядок заповнення табеля обліку використання робочого часу

У положенні про облік використання робочого часу потрібно закріпити порядок проставлення, наприклад, буквеного коду поруч із годинами, відпрацьованими уночі: 6 — РН; роботу у святковий день: 12 — РВ. Наприклад: якщо працівник за змінним графіком у святковий день працював 16 годин (з 8 години ранку до 24 години), з них 2 години уночі (з 22 до 24 години), у табелі обліку робочого часу у цю добу проставляємо: 16 — РВ; з них 2 — РН.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
55971

Внутрішнє сумісництво: наказ, особова картка, облік робочого часу

З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
68948

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
419463

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — досить поширене явище на практиці. Однак, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають низку питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Тож розглянемо умови та порядок, за яким застосовується підсумковий облік робочого часу
37979

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності або уповноваженим ним органом для працівника може встановлюватися гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). З метою врегулювання порядку запровадження гнучкого режиму робочого часу наказом Мінпраці України від 04.10.2006 № 359 затверджено Методичні рекомендації щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу (далі — Методичні рекомендації). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14236