Відповідь
Починаючи з 5 січня 2023 року такий наказ мають видавати всі державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації (далі — підприємство), незалежно від підпорядкування та форми власності.
Обов’язки підприємств у сфері персонального військового обліку визначає Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою
КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі — Порядок). Пункт 72 Порядку визначає обов’язки всіх підприємств та деталізує спеціальні обов’язки підприємств, у сфері управління яких перебувають, підпорядковані їм, підконтрольні інші підприємства, та державних підприємств.
Наказом:
- визначають завдання щодо методичного забезпечення військового обліку, підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, інші заходи щодо поліпшення стану військового обліку;
- затверджують плани перевірок стану військового обліку.
Державні органи подають щороку до 10 лютого витяги з наказів (розпоряджень) до Генерального штабу Збройних Сил України.
Більшість підприємств зіштовхуються з таким наказом вперше, тому для полегшення роботи пропонуємо скачати зразок:
В умовах воєнного стану в Україні актуальність належного ведення військового обліку значно зросла. Відповідальність за цей напрям роботи на підприємстві або в установі несе спеціально призначена особа — інспектор з військового обліку. Саме для такої посадової одиниці має бути розроблена чітка посадова інструкція, яка регламентує її обов’язки, права та відповідальність. Посадова інструкція відповідального за військовий облік на підприємстві — у статті, залишилось тільки скачати.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Порушення правил військового обліку — досить поширена проблема на сьогодні. Розглянемо, яка відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством та які особливості притягнення до відповідальності за порушення ведення військового обліку.
Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.
Ведення військового обліку — обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Порядок військового обліку до цього часу викликає низку питань у зв’язку з динамічністю законодавства у цій сфері. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних
У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.