Маркетолог у Класифікаторі професій

1389

Запитання

Які посади з Класифікатора професій можна використовувати та на які кваліфікаційні характеристики спиратися при розробці посадових інструкцій?

Відповідь

Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», що затвердив Держспоживстандарт наказом від 28.07.2010 № 327 (КП), містить низку професійних назв робіт керівників, професіоналів у сфері маркетингу, а також фахівців, які виконують маркетингові завдання. Вони вміщені до різних угруповань КП. 

image60

Переглянути повністю

Наприклад, КП передбачає професійну назву роботи «фахівець з методів розширення ринку збуту (маркетолог)». Код КП — 2419.2. Кваліфікаційну характеристику професії містять Випуск 65 «Торгівля та громадське харчування» та Випуск 18 «Видавнича справа» ДКХП. Кваліфікаційна характеристика маркетолога, як і сам Випуск 65, затверджена 1999 року й дещо застаріла, адже перехід бізнесу в цифрове середовище сформував чимало нових напрямів для роботи маркетологів (цифровий маркетинг, пошуковий, вхідний, SMM тощо).

Навички маркетологів прописують у посадовій інструкції, проте фахівці, які їх розроблюють, стикаються з труднощами. Так, Розділ «Кваліфікаційні вимоги» Випуску 65 ДКХП розроблювали за нині нечинню постановою КМУ «Про перелік напрямів та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями» від 24.05.1997 № 507 (наразі затверджено іншу постанову КМУ — «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» від 29.04.2015 № 266).

Щоб уникнути труднощів, радимо скористатися готовою примірною посадовою інструкцією провідного маркетолога.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
180557

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
1436

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
1541