Працівник не ходить у відпустку: аспекти проблеми

1189
Автор
шеф-редактор Експертус Кадри

Запитання

Чи можна притягнути до відповідальності працівника, який кілька років не ходить у відпустку?

Відповідь

Працівник не користується відпустками: аспекти проблемиЗаконодавство не передбачає відповідальності для працівника за невикористання щорічної відпустки.

Яка відповідальність працівника, якщо він не ходить у відпустку протягом трьох років  Водночас у мирний час відповідальність за ненадання відпусток несе роботодавець. Так, у мирний час заборонено: 

  • ненадання щорічних відпусток протягом двох років поспіль;
  • ненадання щорічних відпусток протягом робочого року особам віком до 18 років;
  • ненадання щорічних відпусток працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими й важкими умовами чи з особливим характером праці.

Втім, під час дії воєнного стану ці норми не застосовують — адже роботодавець має право обмежити чи відмовити у відпустці.

Якщо роботодавець ознайомив працівника з наказом про відпустку згідно з графіком, а той відмовляється, роботодавець має право притягти працівника до дисциплінарної відповідальності

Якщо ж йдеться про іншу оплачувану відпустку (різні види відпусток), то скористатися нею — право працівника. Роботодавець лише нестиме відповідальність, якщо відмовлятиме працівнику в законному праві на відпустку.

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна відпустка у перший рік роботи

Для тих працівників, які тільки починають трудовий шлях та й для інших новопризначених робітників нерідко актуальним є питання — перша відпустка через скільки місяців? Про нюанси отримання щорічної відпустки у перший рік роботи та про її тривалість читайте у статті.
11829

Наказ на відпустку без збереження заробітної плати

Українці користуються правом на відпустку без збереження заробітної плати не лише для відпочинку, а й для життєво важливих справ, до яких примусила війна. Щоб полегшити роботу кадровиків, ми підготували зразок наказу на відпустку без збереження заробітної плати та зразок наказу на відпуску без збереження заробітної плати на період воєнного стану
167571

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
512139

Наперед використана відпустка: чи стягувати кошти при звільненні

Щорічна основна відпустка — право кожного працівника. Але за використаною наперед відпусткою може слідувати звільнення. Про те, коли можна йти у відпустку та які нюанси тягне за собою надання відпустки наперед, читайте у статті.
21541