Перенесення робочих дні у 2019 році не за рекомендацією Кабміну

1564

Запитання

Чи правомірно перенести робочі дні у 2019 році по-іншому ніж рекомендує Кабмін?

Відповідь

Звіт 10-ПІ у 2019 році

Роботодавець у разі застосування рекомендації КМУ не пізніше ніж за два місяці видає наказ про перенесення робочих днів на підприємстві, погоджує його з профспілкою.

Перенесення робочих днів 2019

Перенесення робочих днів — це зміна режиму роботи. Змінити істотні умови праці можна за умови змін в організації виробництва і праці на підприємстві (ст. 32 КЗпП).

Норма частин 4, 5 статті 67 КЗпП про перенесення вихідних і робочих днів — спеціальна по відношенню до статті 32 КЗпП. Тому якщо роботодавець вирішить перенести вихідні і робочі дні, як рекомендує КМУ, змінити графік роботи буде правомірним без змін в організації виробництва і праці на підприємстві.

Якщо перенесення робочих і вихідних днів на підприємстві не пов’язане зі змінами в організації виробництва і праці на підприємстві та рекомендаціями КМУ, таке рішення може бути визнане неправомірним, оскільки у такому разі буде порушено норми:

  • щодо тривалості перерви в роботі між змінами — не менше подвійної тривалості роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід) (ч. 1 ст. 59 КЗпП);
  • щодо тривалості щотижневого безперервного відпочинку — не менш як 42 год. (ст. 70 КЗпП).

За такі порушення при перевірці дотримання норм законодавства про працю до підприємства можуть застосувати штрафні санкції, а посадову особу підприємства — притягнути до адміністративної відповідальності.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виробничий календар 2025

Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
15935

Виробничий календар на листопад 2024

Календар кадровика на листопад 2024 — зручний спосіб, щоб тримати під рукою найважливішу інформацію та прикрасити робочий стіл і створити чудовий настрій.
10025

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14900

Виробничий календар на жовтень 2024

Середину оксамитового сезону прикрасить виробничий календар на жовтень 2024. Скачайте приємний фон для робочого столу, відвідайте фахові заходи та тримайте під рукою розрахунок тривалості робочого часу у жовтні 2024.
17641

Вихідні 2025

В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.
3271