Перенесення робочих дні у 2019 році не за рекомендацією Кабміну

1583

Запитання

Чи правомірно перенести робочі дні у 2019 році по-іншому ніж рекомендує Кабмін?

Відповідь

Звіт 10-ПІ у 2019 році

Роботодавець у разі застосування рекомендації КМУ не пізніше ніж за два місяці видає наказ про перенесення робочих днів на підприємстві, погоджує його з профспілкою.

Перенесення робочих днів 2019

Перенесення робочих днів — це зміна режиму роботи. Змінити істотні умови праці можна за умови змін в організації виробництва і праці на підприємстві (ст. 32 КЗпП).

Норма частин 4, 5 статті 67 КЗпП про перенесення вихідних і робочих днів — спеціальна по відношенню до статті 32 КЗпП. Тому якщо роботодавець вирішить перенести вихідні і робочі дні, як рекомендує КМУ, змінити графік роботи буде правомірним без змін в організації виробництва і праці на підприємстві.

Якщо перенесення робочих і вихідних днів на підприємстві не пов’язане зі змінами в організації виробництва і праці на підприємстві та рекомендаціями КМУ, таке рішення може бути визнане неправомірним, оскільки у такому разі буде порушено норми:

  • щодо тривалості перерви в роботі між змінами — не менше подвійної тривалості роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід) (ч. 1 ст. 59 КЗпП);
  • щодо тривалості щотижневого безперервного відпочинку — не менш як 42 год. (ст. 70 КЗпП).

За такі порушення при перевірці дотримання норм законодавства про працю до підприємства можуть застосувати штрафні санкції, а посадову особу підприємства — притягнути до адміністративної відповідальності.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
39272

Виробничий календар на грудень 2024

Грудень — особливий місяць у плануванні роботи підприємств та організацій. Це час, коли завершується фінансовий і виробничий рік та починається активна підготовка до новорічних свят. Для кадровика важливо нічого не пропустити, відвідати фахові вебінари та вчасно подати звітність. Календар кадровика на грудень 2024 — надійний помічник, яскравий зимовий фон для робочого столу вашого ПК та зручний підкажчик у кадрових справах. Скачайте зараз ➲
10697

Виробничий календар 2025

Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
18441

Виробничий календар на листопад 2024

Календар кадровика на листопад 2024 — зручний спосіб, щоб тримати під рукою найважливішу інформацію та прикрасити робочий стіл і створити чудовий настрій.
11386

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
15084