Інтернет-маркетолог: добираємо коректну назву посади

847
Автор
експерт із кадрових питань

Запитання

На підприємстві працює інтернет-маркетолог: чи можна таку посаду ввести до штатного розпису?

Відповідь

Інтернет-маркетолог: чи можна вважати це посадою?Хоча інтернет-торгівля — найдинамічніша сфера збуту у світі, професійну назву інтернет-маркетолога не використовують ані в Україні, ані в міжнародних системах професійної класифікації. Виняток — Канада і США, де є спеціалізації професій фахівців в інтернет-торгівлі.

Класифікатор професій містить професійну назву роботи «фахівець з методів розширення ринку збуту (маркетолог)» з кодом КП 2419.2. За правилами розкриття дужок у КП кожен складник професійної назви роботи можна використати як самостійну назву:

  • фахівець з методів розширення ринку збуту;
  • маркетолог.

Щоб виокремити маркетологів, які працюють в інтернеті, розширте базову професійну назву роботи. Додайте слова, що уточнюють виконувані роботи та сферу діяльності, до базової назви «маркетолог» (Прим. 2 Додатка В до КП). Наприклад:

  • маркетолог + інтернет-технології = маркетолог інтернет-технологій;
  • маркетолог + просування товарів в інтернеті = маркетолог із просування товарів в інтернеті;
  • маркетолог + система соціальних мереж = маркетолог у системі соціальних мереж.

Інтернет-маркетолог: чи можна вважати це посадою?Маркетолог: основні завдання та вимоги за посадою

Кваліфікаційні характеристики слід шукати у Випусках 18 та 65 ДКХП.

Конкретизувати необхідний рівень та обсяги комп’ютерних знань, досвід роботи в цифровому маркетингу роботодавець може самостійно в посадовій інструкції

Інтернет-маркетолог: чи можна вважати це посадою?Спеціалізовані функції маркетолога в інтернеті

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Підсобний робітник у Класифікаторі професій

У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
38934

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
187449

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
2605

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
1918