Інтернет-маркетолог: добираємо коректну назву посади

413
Автор
експерт із кадрових питань

Запитання

На підприємстві працює інтернет-маркетолог: чи можна таку посаду ввести до штатного розпису?

Відповідь

Інтернет-маркетолог: чи можна вважати це посадою?Хоча інтернет-торгівля — найдинамічніша сфера збуту у світі, професійну назву інтернет-маркетолога не використовують ані в Україні, ані в міжнародних системах професійної класифікації. Виняток — Канада і США, де є спеціалізації професій фахівців в інтернет-торгівлі.

Класифікатор професій містить професійну назву роботи «фахівець з методів розширення ринку збуту (маркетолог)» з кодом КП 2419.2. За правилами розкриття дужок у КП кожен складник професійної назви роботи можна використати як самостійну назву:

  • фахівець з методів розширення ринку збуту;
  • маркетолог.

Щоб виокремити маркетологів, які працюють в інтернеті, розширте базову професійну назву роботи. Додайте слова, що уточнюють виконувані роботи та сферу діяльності, до базової назви «маркетолог» (Прим. 2 Додатка В до КП). Наприклад:

  • маркетолог + інтернет-технології = маркетолог інтернет-технологій;
  • маркетолог + просування товарів в інтернеті = маркетолог із просування товарів в інтернеті;
  • маркетолог + система соціальних мереж = маркетолог у системі соціальних мереж.

Інтернет-маркетолог: чи можна вважати це посадою?Маркетолог: основні завдання та вимоги за посадою

Кваліфікаційні характеристики слід шукати у Випусках 18 та 65 ДКХП.

Конкретизувати необхідний рівень та обсяги комп’ютерних знань, досвід роботи в цифровому маркетингу роботодавець може самостійно в посадовій інструкції

Інтернет-маркетолог: чи можна вважати це посадою?Спеціалізовані функції маркетолога в інтернеті

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
180547

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
1434

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
1541