Відповідь
Онлайн-сервіс ➦ «Строки зберігання документів»
Зазвичай роботодавець надає уповноваженій особі право засвідчувати копії документів певного виду (наказів, особистих документів працівників).
Правила візування копій документів в організації та порядок використання при цьому печаток регламентує розпорядчий документ керівника організації та індивідуальна Інструкція з діловодства (п. 4, 5 гл. 3 розд. ІІ Правил № 1000/5).
Якщо в Інструкції з діловодства зазначено, що копії кадрових документів, у тому числі трудових книжок, завіряє інспектор з кадрів підписом та печаткою підприємства, то такий порядок дій є правомірним.
Докладніше в консультації — Оформлюємо витяги з наказів та засвідчуємо копії документів за правилами
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.