Відповідь
Онлайн-сервіс ➦ «Строки зберігання документів»
Зазвичай роботодавець надає уповноваженій особі право засвідчувати копії документів певного виду (наказів, особистих документів працівників).
Правила візування копій документів в організації та порядок використання при цьому печаток регламентує розпорядчий документ керівника організації та індивідуальна Інструкція з діловодства (п. 4, 5 гл. 3 розд. ІІ Правил № 1000/5).
Якщо в Інструкції з діловодства зазначено, що копії кадрових документів, у тому числі трудових книжок, завіряє інспектор з кадрів підписом та печаткою підприємства, то такий порядок дій є правомірним.
Докладніше в консультації — Оформлюємо витяги з наказів та засвідчуємо копії документів за правилами
У день звільнення внесіть запис до трудової книжки про звільнення за власним бажанням з поважної причини, якщо зберігаєте її на підприємстві. Зробіть це за нашим зразком
Видача трудової книжки в день звільнення передбачена чинним законодавством. Бувають випадки, коли працівник відсутній на роботі в день звільнення або втратив свою трудову книжку, чи бажає отримати її на руки, щоб подати відомості до Пенсійного фонду, які дії працівника та роботодавця? Відповіді на ці та інші запитання отримаєте в статті
Якщо працівник не прийшов до відділу кадрів у день звільнення і його трудову книжку зберігає роботодавець, необхідно надіслати йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Щоб полегшити й прискорити собі роботу, скористайтеся зразком листа про необхідність отримання трудової книжки
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)