Держпраці роз'яснення на прикладах з сьогодення українців
До управління Держпраці надійшло звернення від директорки одного з центрів соціально-психологічної реабілітації дітей у Донецькій області, яка заради безпеки дітей центру та надання дітям більш комфортних умов проживання вимушена була виїхати за межі України разом з вихованцями закладу. У своєму зверненні жінка повідомила, що з моменту перебування за межами України роботодавець припинив виплату заробітної плати, видавши наказ про призупинення трудових відносин в односторонньому порядку.
Наказ про призупинення дії трудового договору
Інспекторкою праці Міжрегіонального управління провела інформаційно-роз’яснювальні заходи з роботодавцем, розповіла про державні гарантії в умовах воєнного стану, які визначені статтею 57-1 Закону "Про освіту" та повідомила, що за порушення законодавства про працю передбачено дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність.
Питання вирішилось на користь працівниці, ії права поновлено, за нею зберігається місце роботи та виплачується зарплата.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Держпраці
Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.
Колективний договір — це угода між роботодавцем (або об’єднанням роботодавців) та представницьким органом працівників, яка встановлює взаємні права, обов’язки і відповідальність сторін щодо регулювання виробничих (робочих) відносин. Усе про припинення дії колективного договору — у статті.
Зміна умов трудового договору — це процедура, яка передбачає внесення змін до існуючих умов праці, визначених у трудовому договорі. Це може стосуватися зміни заробітної плати, графіку роботи, посадових обов’язків та інших умов. Більш детально про зміну умов трудового договору та про те, чи можна змінювати істотні умови трудового договору – у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.