Шеринг документів дає змогу пришвидшити обслуговування та уникнути помилок під час внесення персональних даних

Сервісні центри головних управлінь Пенсійного фонду України (ПФУ) прийматимуть цифровий паспорт громадянина України (ID-картку) із застосунка «Дія» замість фізичного паспорта чи його копії.
Чи можна прийняти на роботу працівника із застосуванням QR-шерингу паспорта
Щоб поділитись копією цифрового паспорта:
- Зайдіть у застосунок «Дія» та відкрийте паспорт громадянина України.
- Натисніть на документ та оберіть штрихкод.
- Покажіть працівнику, щоб він зісканувати штрихкод або вручну ввів у систему 13-значний код, який вказаний під ним.
- Підтвердіть запит на передачу копії паспорту у застосунку «Дія».
Скористатися шерингом документів у сервісних центрах ПФУ можна, щоб:
- отримати довідку з реєстру застрахованих осіб — ОК-5, ОК-7, про доходи, витяг з реєстру — з живим підписом і печаткою;
- подати звернення щодо
- призначення пенсії;
- перерахунку пенсії;
- оформлення пенсійного посвідчення;
- заповнити анкету застрахованої особи щодо внесення змін до реєстру застрахованих осіб.
Послугу реалізували ПФУ спільно з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством соціальної політики.
За матеріалами Мінсоцполітики та Мінцифри

Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож у цій статті ви знайдете відповіді на всі актуальні питання про електронні документи та електронний документообіг, закон України, що регулює це питання та особливості формування і зберігання електронних документів.
Для підвищення ефективності та оперативності роботи, зокрема використовують трафаретні форми документів. Як оформлювати заяви в електронній формі? Розказуємо порядок та показуємо зразок.
Війна «розпорошила» працівників по різних куточках Батьківщини та світу. Як за таких умов дотримати вимог законодавства та ознайомлювати працівників з документами під підпис?
Електронні документи поступово витісняють паперові та все частіше використовуються у діяльності працівників кадрової служби. Однак, на сьогодні виникає низка питань щодо їх оформлення: як зробити електронний підпис, як накласти електронний підпис на документ, яку юридичну силу має документ, підписаний електронним цифровим підписом. Ця стаття допоможе не припуститися помилок і запровадити електронний документообіг за вимогами чинного законодавства.
Більшість підприємств працюють в особливому режимі. Щоб запобігти поширенню інфекційного захворювання, багатьох працівників перевели на віддалену роботу. Які сервіси допоможуть налагодити роботу з дому, — з’ясуєте у статті.