Держпраці законно наклала штраф за порушення трудового законодавства: постанова Верховного Суду

Верховній Суд виніс Постанову у справі № №360/2789/21 за адміністративним позовом підприємця про визнання протиправною та скасування Постанови Держпраці про накладення штрафу

 

sud_28_06.jpg

Ірина Матійко експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
У статті — вимоги до виготовлення й засвідчення витягів зі службових документів. Витяг виготовляють, якщо немає потреби копіювати документ повністю. Скористайтеся зразками витягів зі зведених наказів і протоколу

 

У квітні 2021 року під час інспекційного відвідування одного з ТОВ інспектор праці зафіксував факт використання праці однієї особи, що була допущена до роботи без укладання трудового договору, оформлення його відповідним наказом, а також без повідомлення органу ДФС про прийняття на роботу. За статею 265 КЗпП за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору щодо суб’єкта господарювання винесли постанову про накладення штрафу в розмірі 60 000,00 грн.

Суб’єкт господарювання не погодився із рішенням і намагався оскаржити дії фахівців Держпраці. Суди першої, апеляційної та касаційної інстанцій відмовили в задоволенні позовних вимог ТОВ, підтримали позицію Держпраці та визнали дії відомства такими, що відповідають вимогам чинного законодавства. 

За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці

Ірина Житкова шеф-редактор Експертус Кадри
Нерідко працівники йдуть у відпустки, з яких і не планують повертатися на роботу. Варіантів два — вони одразу кажуть про свої наміри перед відпусткою або повідомляють про них під час відпустки. Розглянемо обидві ситуації, дамо відповіді на часті запитання, наведемо приклад розрахунку останнього дня відпустки та поділимося зразками заяви й наказу.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5182

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
5047

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
73497

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді