Восени зміняться правила роботи посередників з працевлаштування за кордоном

Штраф до 68 тис. грн. чекає посередників за вимогу винагороди у потенційного шукача роботи

Восени зміняться правила роботи посередників з працевлаштування за кордономГазета «Голос України» 14 квітня 2023 року опублікувала Закон України «Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон» від 20.03.2023 № 2982-ІХ (далі — Закон № 2982). ). Закон почне діяти через 6 місяців з дня, як його опублікували, — 14 жовтня 2023 року.

Закон № 2982доповнює статтю 38 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI нормою, яка забороняє посередникам у працевлаштуванні за кордоном отримувати з потенційного шукача роботи гонорари, комісійні та інші винагороди. Послуги з працевлаштування посереднику оплачуватиме роботодавець, для якого агентство добирає персонал.  Гонорари, комісійні та інші винагороди шукачів роботи за посередництво у працевлаштуванні в Україні та за кордоном загрожують штрафом до 68 тис. грн. Таку адміністративну відповідальність передбачили у новій статті 166-28 КпАП.

Закон № 2982 замінює ліцензування посередництва у працевлаштуванні на декларативний принцип діяльності. Якщо компанія – посередник працюватиме без декларації про початок діяльності та до того, як інформацію включать до переліку компаній, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, ФОП та посадовим особам юридичної особи загрожує штраф до 136 тис. грн.

Окрім того, Закон № 2982 передбачає, що компанія – посередник з пошуку роботи зобов’язана:

  • надати шукачу роботи під підпис до виїзду для працевлаштування за кордоном:
    • інформацію у письмовій формі про права та гарантії, які він отримає за трудовим договором (контрактом), передбачені законодавством України та законодавством держави місцезнаходження роботодавця;
    • контактні дані консульських установ України у державі перебування;
    • проект трудового договору (контракту), завірений іноземним роботодавцем.
  • вести облік громадян, яких компанія працевлаштувала за кордоном;
  • безоплатно консультувати шукачів роботи про переваги легального працевлаштування за кордоном, характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування, наявність міжнародних договорів (угод) у сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою місцезнаходження роботодавця;
  • звітувати Державній службі зайнятості про посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Порядок, форму та строки звітування затверджує КМУ;
  • протягом одного місяця повідомляти Державну службу зайнятості про зміну даних, зазначених у переліку суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном та укладені нові зовнішньоекономічні договори.

 

За матеріалами газети «Голос України»

 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19231

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26041

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді