Спеціалістам відділу кадрів слід зважати на воєнний стан в Україні під час усіх виробничих процедур. Повномасштабне вторгнення росії змінило не лише умови працевлаштування та роботи, а й формат звільнення працівників.
Як звільняти працівників під час воєнного стану
Одночасно правові аспекти звільнення зафіксовані і в Кодексі законів про працю України, і в Законі «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Чим саме слід керуватися в кожній конкретній ситуації, розповідаємо за посиланням.
Роботодавцеві варто враховувати, де розташоване підприємство та де саме перебуває співробітник. Ми підготували детальні поради з урахуванням цих обставин.
Підприємство чи працівник перебувають в окупації або в зоні активних бойових дій
Під час оформлення документів на звільнення радимо скористатися вже готовими бланками.
Також радимо перевірити себе, використовуючи розроблений фахівцями алгоритм під час звільнення (деталі — у консультації).
Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
Копію наказу про звільнення видають усім працівникам в день звільнення.
На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.