Гарантію збереження місця роботи або іншої рівноцінної роботи за працівником, обраним на виборну посаду, встановлює стаття 118 КЗпП
19 квітня 2023 року у ВР зареєстрували проєкт Закону України «Про виключення статті 118 Кодексу законів про працю України» № 9200-1 (далі — Законопроєкт № 9200-1).
Як звільнити працівника, обраного на виборну посаду
Автор Законопроєкту № 9200-1, Галина Третьякова, пропонує видалити з КЗпП застарілу норму статті 118, яка передбачає гарантії для працівників, обраних на виборні посади. А саме, — після закінчення повноважень за виборною посадою, таким працівникам надають попередню роботу (посаду), а за її відсутності — іншу рівноцінну роботу (посаду) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.
Законопроєкт № 9200-1 — це альтернатива проєкту Закону України «Про внесення змін до статті 118 Кодексу законів про працю України» від 11.04.2023 № 9200 (далі — Законопроєкт № 9200).
Автори Законопроєкту № 9200 пропонуютьпривести статтю 118 КЗпП у відповідність до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04.2015 № 317-VIII та вилучити з неї згадку про комсомольські організації.
Олена Петровська
за матеріалами ВР
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.