Відповідальний за військовий облік не підвищував кваліфікацію — чи може ТЦК зробити зауваження? Пояснюють експерти

Теми:
У деяких випадках претензії можуть бути правомірними

Відповідальний за військовий облік не підвищував кваліфікацію — чи може ТЦК зробити зауваження? Пояснюють експертиПояснення надали юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку Юлія Видиборець та начальник групи організації бронювання військовозобов'язаних мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ Андрій Бобков.

Чи правомірне при перевірці зауваження ТЦК, що відповідальний за військовий облік не підвищив кваліфікацію

Підвищення кваліфікації відповідальних за ведення військового обліку стало обов’язковим і має відбуватися не рідше одного разу на п’ять років. Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі — Порядок), встановив вимоги до способу підвищення кваліфікації. Навчання має відбуватися в закладі освіти (які вимоги висуваються до таких закладів, розповіли наші експерти).

У 2023 році заклади освіти тільки почали погоджувати свої навчальні програми з Генштабом ЗСУ. Перші випускники отримають документи про підвищення кваліфікації вже влітку.

Проте зауваження ТЦК про відсутність підвищення кваліфікації правомірне, якщо воно стосувалося змісту наказу про стан військового обліку. Накази (розпорядження) про стан військового обліку за минулий рік та завдання на наступний рік (абз. 4 п. 72 Порядку) — зокрема, і стосовно підвищення кваліфікації — видають щороку до 1 лютого.

Водночас остаточно потребу в підвищенні кваліфікації визначають до 1 жовтня, щоб спланувати витрати на навчання.

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Розраховуємо залишок відпусток наприкінці року

Для того щоб спланувати на майбутній рік графік відпусток, насамперед слід визначити залишок невикористаної відпустки за поточний, а можливо — і за попередні роки. Щоб не розгубитися в розрахунках користуйтеся довідкою про залишок відпустки. Що має містити довідка про залишок відпустки та як виглядає формула розрахунку днів відпустки — у статті.
13800

Звільнення вагітних жінок: коли можливо, а коли — ні

Кожен, хто хоч раз прочитав КЗпП, певен: якщо на робочому місці з’являється вагітна, звільнити її неможливо, а якщо можливо, то лише ліквідувавши підприємство. Трапляються навіть такі ситуації, коли вагітна пише заяву про звільнення за власним бажанням, а їй відмовляють, посилаючись на вимоги законодавства. Утім, існує реальна можливість у разі необхідності припинити трудові відносини з вагітною працівницею. Звісно, не за чиєюсь забаганкою, а лише тоді, коли це справді єдиний вихід із ситуації.
42475

Покроковий алгоритм при звільненні за прогул

Легким в оформленні звільнення працівника за прогул вважає лише той, хто ніколи його не проводив. Зі сторони здається, що достатньо скласти акт, визнати причину неявки на роботу не поважною і підготувати відповідний наказ. Однак, пам’ятайте, що проблеми можуть виникнути потім. Приміром, звільнений працівник подасть позов до суду і доведе, що ви припустилися процедурної помилки під час звільнення по статті за прогул. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно не тільки мати загальну уяву про складові процедури, але й розуміти порядок оформлення звільнення за прогул без поважних причин. Тож дійте за алгоритмом від експертів Експертус Кадри.
142385

Повідомлення про прийняття працівника на роботу

Перед тим як допустити нового працівника до виконання обов’язків, подайте повідомлення в податкову про прийняття його на роботу. Скачайте шаблон та скористайтеся зразком і підказками від наших фахівців, щоб правильно заповнити бланк повідомлення.
146552

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді