МОН планує визначити тривалість щорічної відпустки окремим категоріям педпрацівників

Приведуть у відповідність до законодавства перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників та встановлять тривалість щорічної відпустки окремим категоріям педпрацівників

 

СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346 і від 14 червня 2000 р. № 963». Розробник постанови — МОН. 

Як обчислити тривалість та стаж для щорічної основної відпустки

У зв’язку з реформуванням системи освіти, прийнятими Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про фахову передвищу освіту», змінилася термінологія, яку використовують у системі освіти, зокрема — найменування закладів, установ освіти, назви посад педпрацівників тощо. Тому МОН пропонує впорядкувати:

  • Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затверджений постановою КМУ від 14.04.1997 № 346 (далі — Порядок);
  • Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений постановою КМУ від 14.06.2000 № 963 (далі — Перелік).

Серед іншого, визначать тривалість щорічної основної відпустки керівників гуртків, студій, секцій, інших форм гурткової роботи у закладах дошкільної освіти загального розвитку.

Розділ «Заклади загальної середньої освіти, міжшкільні ресурсні центри (міжшкільні навчально-виробничі комбінати)» додатка до Порядку доповнять посадами заступника керівника закладу спеціалізованої освіти з наукової роботи (мистецької, спортивної, військової відповідно до спрямування) й методиста та визначать тривалість їх відпустки. У цьому ж розділі встановлять тривалість відпустки 42 календарних дні завідувачу внутрішнього структурного підрозділу закладу загальної середньої освіти (дошкільного підрозділу, позашкільного підрозділу, пансіону, інтернату) — на рівні з тривалістю відпустки керівникам закладів дошкільної, позашкільної освіти.

Внесуть зміни й у розділ IV додатка до Порядку, оскільки вищі навчальні заклади I-II рівнів акредитації (заклади вищої освіти) перейменовані на заклади фахової передвищої освіти відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту». Відтак, оновлять позиції цього розділу керівних посад у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти, які виконують (або не виконують) викладацьку (педагогічну) роботу в закладі. Також визначать тривалість відпустки асистенту викладача й асистенту майстра виробничого навчання, посади яких віднесені до педагогічних працівників відповідно до статті 45 Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту».

МОН планує визначити тривалість щорічної відпустки окремим категоріям педпрацівників Більше про порядок надання щорічної основної відпустки у мирний час і в умовах воєнного стану

Крім того, оновлять позицію «Науково-педагогічний працівник» та визначать, що відпустку 56 календарних днів надають: завідувачу кафедри, професору, доценту, старшому викладачу, викладачу, асистенту, викладачу-стажисту. Також встановлять тривалість відпустки керівнику навчально-наукового інституту (центру) закладу вищої освіти; голові циклової комісії закладу фахової передвищої освіти, як і іншим керівним працівникам цих закладів у залежності від того, здійснюють вони педагогічну (викладацьку) роботу в цьому закладі чи ні. У розділі «Навчально-методичні (науково-методичні) центри (кабінети) професійно-технічної освіти» врегулюють тривалість відпустки директора, його заступників, завідувачів лабораторій, кабінетів, методистів навчально-методичних центрів (кабінетів) культури, психологічної служби системи освіти, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності тощо, які втратили право на подовжену тривалість відпустки після змін, унесених до Порядку постановою КМУ «Деякі питання професійного розвитку педагогічних працівників» від 29.07.2020 № 672.

Олена Петровська

За матеріалами СПО об’єднань профспілок України 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розраховуємо залишок відпусток наприкінці року

Для того щоб спланувати на майбутній рік графік відпусток, насамперед слід визначити залишок невикористаної відпустки за поточний, а можливо — і за попередні роки. Щоб не розгубитися в розрахунках користуйтеся довідкою про залишок відпустки. Що має містити довідка про залишок відпустки та як виглядає формула розрахунку днів відпустки — у статті.
20808

Заява на відпустку: зразок

«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2024 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
521090

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні та заміна за бажанням працівника

Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
192780

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521006

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді