Як платити за суспільно корисні роботи та як їх фінансувати?

Теми:
Пояснення надала Держпраці

Як платити за суспільно корисні роботи та як їх фінансувати?Суспільно корисні роботи під час воєнного стану мають бути правильно профінансовані. І в Державній службі з питань праці назвали основні аспекти фінансування та оплати праці залучених осіб. 

Кадрове діловодство під час війни

Так, оплата праці встановлюється відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією, на яку зараховано людей. При цьому розмір оплати не може бути нижчим:

  • від розміру середньої заробітної плати за основним місцем роботи — для працівників підприємств, що функціонують в умовах воєнного стану;
  • від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на дату її нарахування за повністю виконану норму праці — для інших працездатних осіб.

Що ж до фінансування суспільно корисних робіт, воно відбувається за рахунок замовника чи ж місцевих держадміністрацій. Також можна використовувати благодійні внески, пожертви та інші не заборонені законом джерела. Якщо ж такі роботи виконують зареєстровані безробітні, то фінансування може відбуватися за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, передбачених для виконання громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.

Згідно з поясненням Держпраці, фінансування суспільно корисних робіт здійснюється шляхом спрямування коштів на:

  • оплату праці (у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на дату нарахування, за повністю виконану норму праці);
  • сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (під час тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору зокрема);
  • оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності (в межах дії строкового трудового договору);
  • оплату проїзду в межах регіону до місця виконання робіт та у зворотному напрямку (для осіб, які беруть участь у роботах).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
44490

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50057

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31301

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5342

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді