Як платити за суспільно корисні роботи та як їх фінансувати?

Теми:
Пояснення надала Держпраці

Як платити за суспільно корисні роботи та як їх фінансувати?Суспільно корисні роботи під час воєнного стану мають бути правильно профінансовані. І в Державній службі з питань праці назвали основні аспекти фінансування та оплати праці залучених осіб. 

Кадрове діловодство під час війни

Так, оплата праці встановлюється відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією, на яку зараховано людей. При цьому розмір оплати не може бути нижчим:

  • від розміру середньої заробітної плати за основним місцем роботи — для працівників підприємств, що функціонують в умовах воєнного стану;
  • від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на дату її нарахування за повністю виконану норму праці — для інших працездатних осіб.

Що ж до фінансування суспільно корисних робіт, воно відбувається за рахунок замовника чи ж місцевих держадміністрацій. Також можна використовувати благодійні внески, пожертви та інші не заборонені законом джерела. Якщо ж такі роботи виконують зареєстровані безробітні, то фінансування може відбуватися за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, передбачених для виконання громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.

Згідно з поясненням Держпраці, фінансування суспільно корисних робіт здійснюється шляхом спрямування коштів на:

  • оплату праці (у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на дату нарахування, за повністю виконану норму праці);
  • сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (під час тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору зокрема);
  • оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності (в межах дії строкового трудового договору);
  • оплату проїзду в межах регіону до місця виконання робіт та у зворотному напрямку (для осіб, які беруть участь у роботах).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41186

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді