Понаднормова робота осіб з інвалідністю: положення КЗпП

Для залучення осіб з інвалідністю до таких робіт слід дотримуватися двох умов

Понаднормова робота осіб з інвалідністю: положення КЗпПЗа деяких умов осіб з інвалідністю можна залучати до надурочних та нічних робіт. Але для цього потрібно, щоб працівники надали свою згоду. Такі правила передбачені статтями 55, 63 Кодексу законів про працю України.

Все про працю осіб з інвалідністю

Проте роботодавцеві також слід зважати на індивідуальну програму реабілітації працівника з інвалідністю. Її видає медико-соціальна експертна комісія. Це відбувається одночасно з видачею довідки до акта огляду.

В індивідуальній програмі реабілітації наведено інформацію про те, чи придатна особа до виконання своїх професійних обов'язків та в якому обсязі: повному чи обмеженому.

До того ж, індивідуальна програма реабілітації містить список протипоказань. Також у ній наведено показані умови праці — зокрема, дані щодо важкості, напруженості, режиму праці та відпочинку, форми організації праці та санітарно-гігієнічних чинників.

Таким чином, осіб з інвалідністю можна залучати до роботи у нічний чи понаднормовий час за двох умов: якщо індивідуальна програма реабілітації не містить застережень щодо такого графіку та якщо сама особа на це погоджується.

Нагадаємо, що під час воєнного стану діє спеціальна норма, яка дозволяє роботодавцю залучати до роботи вночі навіть осіб з інвалідністю (за їх згоди), яким за медичними рекомендаціями така робота протипоказана (ч. 1 ст. 8 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX). Умовою є письмова згода працівника. 

За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Харківській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33432

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3675

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
15007

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
20675

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді