На час літніх канікул актуалізується питання працевлаштування неповнолітніх працівників, адже саме в цей час школярі та студенти шукають підробіток.
Прийняття неповнолітнього та забезпечення умов праці
Важливо пам'ятати, що приймати неповнолітніх осіб на роботу можна з 16 років (згідно зі ст. 188 Кодексу законів про працю України). Якщо особа молодша (14 або 15 років), то прийняття можливе лише за згодою батьків або особи, що їх замінює, а самі роботи при цьому мають бути легкими, не завдавати шкоди здоров'ю та не заважати навчанню.
Максимальна тривалість робочого тижня залежить від віку:
- 36 годин — для осіб 14-15 років;
- 24 години — для осіб 16-18 років.
Законодавство забороняє залучати неповнолітніх до:
Також неповнолітніх не можна залучати до підіймання та переміщення предметів, маса яких перевищує встановлені граничні норми. Водночас працівники, які не досягли 18 років, але не мають медичних протипоказань, можуть піднімати та переміщати важкі речі. Але, якщо така робота має тривалий характер, до неї не допускають осіб молодше 15 років.
Відповідаємо на запитання:
Також роботодавець повинен вести соціальний облік неповнолітніх працівників та організувати проходження попереднього та періодичних медичних оглядів.
За матеріалами Печерської районної у м. Києві державної адміністрації
Контрактна форма трудового договору є досить поширеною на сьогодні, адже надає більшу гнучкість у визначенні умов роботи та взаємних обов’язків. Саме цим контракт і викликає низку питань: у чому полягає різниця між трудовим договором і контрактом; які особливості продовження контракту; де знайти зразок контракту з працівником? Відповіді на всі питання та типова форма контракту з працівником (зразок заповнення) — у статті.
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.