КЗпП містить перелік даних, які роботодавці не мають права вимагати
Які документи подають при прийнятті на роботу
Під час прийняття на роботу майбутній працівник зобов’язаний надати певні документи. Зокрема, законодавством передбачене подання:
- паспорта або іншого документа на посвідчення особи;
- трудової книжки (за наявності) або відомостей про трудову діяльність з Держреєстру.
Також у деяких випадках можуть подаватися:
- документи про освіту (спеціальність, кваліфікацію), стан здоров’я;
- військово-облікові документи.
Громадяни не зобов'язані при укладенні трудового договору надавати документи, не передбачені законодавством. Так, Кодекс законів про працю України забороняє роботодавцям вимагати певні документи та відомості. Зокрема, це інформація щодо:
- партійної та національної приналежності чи походження;
- реєстрації місця проживання чи перебування.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
Інколи трапляється, що у перший же робочий день працівник не виходить на роботу. У цьому випадку насамперед визначте причини його відсутності — а раптом він захворів чи трапилося якесь лихо.
Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті