Для керівництва господарською діяльністю підприємства призначається керівник, який підзвітний власнику. У разі найму керівника підприємства, з ним укладають договір (контракт) в якому визначають, зокрема умови матеріального забезпечення.
У контракті за угодою сторін встановлюється:
- строк його дії;
- права, обов’язки і відповідальність сторін (зокрема — матеріальна відповідальність);
- умови матеріального забезпечення, зокрема преміювання;
- умови розірвання.
Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів передбачено загальні вимоги до створення управлінських документів. Зокрема, право на видання розпорядчих документів певного виду (скажімо, наказів) закріплюється у положенні (статуті) підприємства і зумовлюється його правовим статусом та порядком прийняття управлінських рішень (на підставі єдиноначальності або колегіальності) (п. 4 гл. 1 розд. II Правил 1000/5). Отже, якщо директору статутом надано право підпису розпорядчих документів з кадрових питань (у т. ч. про преміювання), наказ про преміювання директора має підписувати сам директор.
Підставою для видання цього наказу можуть слугувати:
- відповідний пункт трудового договору (контракту) — якщо в договорі (контракті), укладеному з директором, передбачено щомісячну фіксовану премію, яка не залежить від виконання певних показників;
- рішення власників підприємства (наприклад, протокол загальних зборів, рішення наглядової ради тощо) — якщо розмір премії залежить від виконання певних показників.
Наказ на преміювання директора (скачати зразок)
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"