Типову форму № П-2 «Особова картка працівника» затверджено наказом Держкомстату та Міноборони України від 25.12.2009 № 495/656.
Зміст та розміщення розділів і граф на бланку типової форми № П-2 практично унеможливлюють продовження записів після повторного прийняття працівника.
Читайте також: Порядок та зразок заповнення особової картки працівника
Наприклад, до графи «Дата і причина звільнення (підстава)» та граф для підписів працівника кадрової служби і працівника неможливо внести хоча б ще один запис у разі повторного звільнення працівника.
Теоретично нові записи про звільнення можна було б внести на нижньому березі зворотного боку картки, але на практиці це місце використовується для зазначення підпису працівника про одержання трудової книжки при звільненні.
Нагадаємо, що пунктом 7.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58), установлено, що у разі одержання трудової книжки у зв’язку із звільненням працівник розписується в особовій картці, втім, на жаль, розробники типової форми № П-2 не передбачили графи для такої відмітки, Отже, для виконання вимоги Інструкції № 58 і доводиться використовувати нижній берег зворотного боку особової картки.
Отже, на працівника, повторно прийнятого до тієї ж організації, слід оформити нову особову картку.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"