Переведення на постійну «нижчу» посаду
Переведення працівника на іншу посаду може ініціювати як сам працівник, так і роботодавець, але за попередньої згоди працівника на це, за винятком випадків, передбачених у частині другій статті 33 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та в інших випадках, передбачених законодавством.
При переведенні працівника на іншу постійну нижче оплачувану посаду(«нижчу» посаду) за ним зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення (ч. 1 ст. 114 КЗпП). Якщо штатним розписом передбачено, що посадовий оклад на новій посаді нижчий ніж на попередній, то роботодавець зобов’язаний протягом двох тижнів після переведення зберігати середній заробіток.
Про те, що протягом двох тижнів після переведення працівник отримуватиме заробітну плату за попередньою посадою обов’язково зазначають у наказі про переведення на «нижчу» посаду.
Зразок наказу про переведення на «нижчу» посаду
(скачати)
Тимчасове переведення на «нижчу» посаду
У разі якщо працівника тимчасово переведено на посаду з вищим окладом, приміром — на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника, то норма частини 1 статті 114 КЗпП що збереження середнього заробітку за попередньою посадою протягом двох тижнів після переведення — не застосовується.
Про умови оплати праці за основною посадою працівника було поінформовано при укладенні трудового договору (ст. 29 КЗпП).
Можливість тимчасового переведення працівника за його згодою на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, передбачено частиною 1 статті 33 КЗпП.
Оскільки працівника слід перевести на посаду, передбачену його трудовим договором, після тимчасового переведення на іншу посаду, то норма частини 1 статті 114 КЗпП не застосовується і працівник отримуватиме заробітну плату за своєю основної посадою із першого дня переведення.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"