Унесення запису про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника за місцем основної роботи, оскільки трудова книжка зберігається саме там. Підставою для внесення запису про роботу за сумісництвом є засвідчені у встановленому порядку копії наказів про прийняття на роботу та звільнення (витяги зі зведених наказів з особового складу) або довідки, в яких міститься відповідна інформація. Підпис особи, яка засвідчила довідку або копію (витяг) наказу, обов’язково має бути скріплений печаткою організації.
Нормативно-правовими актами не визначено строку, коли має бути внесено запис про роботу за сумісництвом. Отже, організацією, робота у якій є для працівника основною, за бажанням працівника може бути внесено запис про роботу за сумісництвом, що мала місце у попередній період.
Наводимо декілька варіантів унесення до трудової книжки запису про роботу за сумісництвом.
Запис про роботу за сумісництвом
(скачати зразок)
Запис про роботу за сумісництвом, коли довелося виправляти помилку — не дотримано правила «запис одним рядком»
(скачати зразок)
Запис про роботу за сумісництвом слід вносити після звільнення працівника з роботи за сумісництвом, зазначаючи період роботи за сумісництвом, місце роботи, назву посади (професії). Досить часто трапляється ситуація, коли до трудової книжки працівника, за його бажанням, уже внесено на основному місці роботи запис про прийняття на роботу за сумісництвом. Між записами про прийняття на роботу за сумісництвом та звільнення з такої роботи може бути внесено інші записи про трудову діяльність працівника.
У такому випадку доцільно внести «повний» запис про роботу за сумісництвом (дублюючи інформацію про прийняття), щоб зберегти хронологію і полегшити пошук інформації у трудовій книжці.
Запис про роботу за сумісництвом у тій самій організації
(скачати зразок)
Запис про роботу за сумісництвом, що мала місце у попередній період
(скачати зразок)
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"