Про звільнення за непроходження випробного строку тепер попереджаємо за три дні

У разі встановлення роботодавцем невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі, він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні

Законом України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо випробування при прийнятті на роботу» від 17.05.2016 № 1367-VIII (далі — Закон № 1367) установлено, що при прийнятті на роботу випробування також не встановлюватиметься для:

  • осіб, обраних на посаду;
  • переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади;
  • осіб, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи;
  • вагітних жінок;
  • одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
  • осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців;
  • осіб на тимчасові та сезонні роботи;
  • внутрішньо переміщених осіб.

Окрім того, до строку випробування не зараховуватимуться дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

Також частину першу статті 40 КЗпП доповнено новою підставою для звільнення, а саме — установлення невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі протягом строку випробування.

Закон № 1367 набере чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Невдовзі ексклюзивний цикл від експертів журналу «Кадровик-01» — «Випробування по-новому» починається з липневого (№ 7/2016) номера. Це — експертні роз’яснення, пам’ятки, зразки наказів та інших документів, а також ПОКОРОКОВІ алгоритми дій кадровика. Не пропустіть!

Ольга Савченко,
експерт Експертус:Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення директора товариства

Як оформити звільнення директора товариства, внести правильний запис до трудової книжки про звільнення директора, одержати зразки наказів про виконання обов’язків та про звільнення директора? Пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
106146

Звільнення за переведенням на інше підприємство

Звільнення за переведенням на роботу на інше підприємство, крім згоди працівника, передбачає домовленість роботодавців. Про порядок звільнення у зв’язку з переведенням та про особливості такого звільнення під час воєнного стану читайте у цій статті
122490

Наказ про звільнення за прогул: зразок

Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюють відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
50533

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді