Преміювання держслужбовців: види, розмір та умови

За періоди відсутності держслужбовців на службі з поважних причин, за які виплати проводяться з розрахунку середньої заробітної плати, місячна або квартальна премія державним службовцям не нараховуватиметься

Типовим положенням про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів), затвердженим наказом Мінсоцполітики від 13.06.2016 № 646 (далі — Положення № 646), установлено порядок визначення розмірів, нарахування та виплати премій державним службовцям органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів) (далі — державний орган), які займають посади державної служби категорій «Б» і «В».

Державним службовцям установлюватимуть такі види премій, як:

  • за результатами щорічного оцінювання службової діяльності;
  • місячна або квартальна — відповідно до особистого внеску в загальний результат роботи державного органу.

Преміювання проводитимуть в межах наявних коштів на оплату праці, передбачених у кошторисі відповідно до вимог законодавства. Однак, з набранням чинності абзацом 4 частини 3 статті 50 і частиною 6 статті 52 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII загальний розмір місячних та квартальних премій, які зможе отримувати держслужбовець за рік, не перевищуватиме 30% фонду його посадового окладу за рік.

Положенням № 646 визначено також критерії, які впливатимуть на розмір місячної або квартальної премії державного службовця.

Окрім того, преміювання державного службовця за результатами щорічного оцінювання службової діяльності проводитиметься у разі отримання ним відмінної оцінки за результатами щорічного оцінювання. Розмір премії в цьому випадку встановлюватимуть в однакових відсотках до посадового окладу для державних службовців відповідного державного органу, які отримали відмінну оцінку за результатами щорічного оцінювання в поточному році.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Від редакції

Журнал «Кадровик-01» щомісяця друкує ексклюзивні публікації для служби управління персоналом державного органу. Вийшли друком консультації та роз’яснення:

Новий Закон «Про державну службу»: про найголовніше
(«Кадровик-01», № 01/2016)

Новий Закон про державну службу: сфера дії
(«Кадровик-01», № 02/2016)

Новий Закон про державну службу: класифікація посад
Присвоєння рангів державним службовцям: що нового?
(«Кадровик-01», № 03/2016)

Хто є хто в системі управління держслужбою
(«Кадровик-01», № 04/2016)

Керівник державної служби: правовий статус
Нормативно-правові акти, спрямовані на імплементацію Закону України «Про державну службу», станом на 1 травня 2016 року
(«Кадровик-01», № 05/2016)

Ведемо особові справи державних службовців за новим порядком
(«Кадровик-01», № 06/2016)

Роз’яснення щодо надання додаткових відпусток державним службовцям згідно з новим Законом про держслужбу
(«Кадровик-01», № 07/2016)

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
67020

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
41217

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
603135

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
45591

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді