Надаєш послуги з ремонту квартир — зареєструйся і сплати податок

Уряд планує оподатковувати індивідуальну діяльність громадян без реєстрації ФОП

Кабмін підготував проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі — проект ПК), згідно з яким Податковий кодекс України планується доповнити, зокрема, статтею 117-1, що регулюватиме займання фізичними особами індивідуальною діяльністю.

Так, фізична особа за власним бажанням зможе займатися провадженням певних видів діяльності, визначених в статті 117-1 проекту ПК, без реєстрації підприємцем за умов здійснення такої діяльності індивідуально (особисто без найманих осіб) та не перевищення річного обсягу доходу від провадження такої діяльності понад 250 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Фізична особа, яка матиме намір здійснювати індивідуальну діяльність, буде зобов’язана стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання (податкової адреси) як особа, яка здійснюватиме індивідуальну діяльність. Для цього необхідно буде звернутись з відповідною заявою до органу місцевого самоврядування або контролюючого органу за місцем постійного проживання (податкової адреси).

За займання індивідуальною діяльністю сплачуватиметься податок у розмірі, який становитиме 10% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року з розрахунку на календарний місяць.

Окрім того, за наслідками звітного (податкового) року зазначені фізичні особи зобов’язані будуть подати річну податкову декларацію та вказати в ній фактичну суму доходу, отриманого від здійснення обраного виду діяльності.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила оформлення договору про повну матеріальну відповідальність з працівником

Повна матеріальна відповідальність базується на договірних засадах, коли між працівником і підприємством укладається письмовий договір про прийняття на себе працівником повної матеріальної відповідальності. Про правила та умови укладення договору про повну матеріальну відповідальність з працівником читайте у статті
118458

Обмежена матеріальна відповідальність працівників

Обмежена матеріальна відповідальність — це матеріальна відповідальність працівника за заподіяну роботодавцеві майнову шкоду в розмірі такої шкоди, але більше ніж розмір середнього місячного заробітку такого працівника.
16026

Топ 4 сфери трудових відносин, помилки в яких коштували понад 1 мільярд гривень

Загальна сума штрафів за результатами інспекційних перевірок у сфері праці становить понад 1,6 млрд грн. На що звернути увагу кадровику, щоб запобігти матеріальній, кримінальній та адміністративній відповідальності
6027

Матеріальна відповідальність сторін трудового договору: суб’єкти та види

Особливою рисою матеріальної відповідальності, що виникає під час трудового процесу, є її взаємний характер. Залежно від того, хто зі сторін трудового договору допустив порушення, той і підлягає притягненню до матеріальної відповідальності. І працівник, і роботодавець повинні пам’ятати про заходи впливу, які можуть бути застосовані відносно них за їх неправомірні дії або бездіяльність.
4117

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді