Визначено типові завдання та обов’язки за новими лікарськими професіями

Затверджено кваліфікаційні характеристики для нових професій у сфері охорони здоров’я: лікар фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевт, фізичний терапевт

Зміною № 5 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономрозвитку від 10.08.2016 № 1328) уведено нові професійні назви робіт у сфері охорони здоров’я, зокрема:

  • Ерготеравт
  • Фізичний терапевт
  • Лікар фізичної та реабілітаційної медицини.

МОЗ зреагував оперативно, і вже на початку листопада затвердив кваліфікаційні характеристики за новими лікарськими професіями.

Відповідні доповнення внесено Наказом МОЗ від 07.11.2016 № 1171 (далі — Наказ № 1171) до Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117).

Так, лікар фізичної та реабілітаційної медицини повинен мати повну вищу освіту (магістр) в галузі освіти «Охорона здоров’я», спеціальності «Медицина», а також спеціалізацію за фахом «Фізична та реабілітаційна медицина» (магістерський рівень освіти) або диплом магістра за спеціалізацією «Фізична та реабілітаційна медицина». Вимог до стажу роботи — немає.

А от лікар фізичної та реабілітаційної медицини другої категорії, окрім посвідчення про присвоєння (підтвердження) другої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності, повинен мати 5 років стажу за фахом.

Відповідно, ерготерапевту необхідно мати диплом про вищу освіту за спеціалізацією «Ерготерапія», а фізичному терапевту — «Фізична терапія» (або сертифікати за еквівалентністю). Щодо вимог до стажу роботи, то ерготерапевту (фізичному терапевту) для присвоєння ІІ кваліфікаційної категорії достатньо мати 3 роки стажу роботи за фахом.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Підсобний робітник у Класифікаторі професій

У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
38955

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
187478

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
2616

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
1919

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді