Цілком ймовірно, що наступного року замість 8 березня святкуватимемо 9 березня – Шевченківський день. Але цьогоріч жінок ще вітатимуть. Український інститут національної пам’яті, що запропонував вилучити Міжнародний жіночий день з числа святкових, ще працює над законопроектом щодо нового календаря державних свят.
Пропозиції Українського інституту національної пам’яті (далі — Інститут) щодо нового календаря державних свят винесено на громадське обговорення, яке проводиться до 01.03.2017.
Як повідомив Володимир В’ятрович, голова Інституту: «Ми врахуємо раціональні та розумні пропозиції та конструктивну критику і до початку травня запропонуємо парламенту компромісний виважений проект».
Тож, чекаємо на законопроект від Інституту та святкуємо 8 березня — Міжнародний жіночий день, який є одним з 11 святкових та неробочих днів, визначених статтею 73 Кодексу законів про працю України.
До речі, ініціатори змін до КЗпП пропонують також:
- спираючись на загальноєвропейську традицію, відмовитись від перенесення на понеділок святкового дня, якщо він припадає на суботу чи неділю. Виняток становитимуть Різдво та Великдень;
- кількість святкових вихідних днів змінити з 11 (за умови існуючого переносу вихідних може зростати до 20) до 9: замість вихідного дня 8 березня встановити державне свято і вихідний Шевченківський день (9 березня). Замість 1–2 травня – запровадити у другу п’ятницю вересня День сім’ї як вихідний день. Вихідний день 9 травня – День перемоги на нацизмом у Другій світовій війні (це свято залишається державним) перемістити на 8 травня – День пам’яті та примирення.
Ольга Догадіна,
експерт Експертус: Кадри
Інколи трапляється, що для виконання, наприклад, невідкладних робіт, роботодавець залучає працівників до роботи у вихідний день. Як оформити наказ про залучення до роботи у вихідний день у 2023 році — у статті
Залучати працівників до роботи у вихідний день для деяких підприємств — звична справа. Як табелювати таку роботу? Та чи зазначати вид компенсації за роботу у вихідний?
Трудовим законодавством України передбачено святкові та неробочі дні. Робота у такі дні не проводиться. Але у виняткових випадках — допускається, за що працівники мають отримати або подвійну оплату, або інший день відпочинку
Робота у вихідні дні згідно з КЗпП забороняється, окрім виняткових випадків. Кадровик має знати, коли саме дозволено залучати працівників до роботи в вихідний день, які документи при цьому оформити, та як компенсувати незручності. Дотримуйтесь алгоритму зі статті, щоб не порушити норм законодавства
Щоб добре працювати, потрібно вміти відпочивати. Ми підготували для вас відразу два: календар вихідних днів на 2020 рік при п’ятиденному робочому тижні та шестиденному. Працюйте та відпочивайте з насолодою.