Перевірки у цифрах: звільнення працівників, які проходять військову службу, коштувало підприємствам Дніпропетровської області 393 тис. грн

Фінансові санкції за недотримання гарантій, передбачених статтею 119 КЗпП, сягнули майже 400 тис. грн. І це — лише у Дніпропетровській області. В цілому по Україні в 2016 році винесено 127 постанов про накладення штрафів за невиплату середнього заробітку або звільнення працівників, які проходять нині військову службу і мають право на збереження посади.

Під час планових і позапланових перевірок, що їх проводили у 2016 році, фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області виявили, що у березні-травні 2015 року було незаконно звільнено майже 30 працівників, залучених до виконання військового обов’язку в особливий період. З-поміж них — призвані на строкову військову службу, мобілізовані, контрактники. Гарантії для цих категорій щодо збереження робочого місця, посади і середнього заробітку передбачено статтею 119 КЗпП.

До роботодавців-порушників застосовано фінансові санкції на суму 393 тис. грн, з яких лише на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у липні 2016 року накладено штраф у розмірі 29 тис. грн, а також штраф у розмірі 277,5 тис. грн. за 21-го незаконно звільненого у березні-травні 2015 року військовослужбовця.

Нагадаємо, що штраф, передбачений за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, «Про альтернативну (невійськову) службу» від 12.12.1991 № 1975-XII, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (абз. 5 ч. 2 ст. 265 КЗпП), стягується у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Штраф визначається на основі розміру МЗП, установленої законом на момент виявлення порушення.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27599

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10522

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27385

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31061

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді