Прийнятий Верховною Радою України Закон мав набути чинності з 01.05.2017
22.03.2017 Президент України повернув Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (законопроект № 2489), а 24.03.2017 до Верховної ради надано пропозиції Президента до законопроекту.
Пропонується положення Законопроекту № 2489 узгодити із вимогами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII. При визначенні розмірів посадових окладів службовців місцевого самоврядування як розрахункову величину застосовувати прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року, а не мінімальну заробітну плату, як в ухваленій редакції закону.
Також Президент пропонує на посади заступників сільського (селищного, міського) голови запровадити конкурсний порядок призначення.
Ольга Догадіна,
експерт Експертус: Кадри
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.